Back to Top
 
 

Plastová okna a dveře

Těsnění

Důležitá součást stavebních výplní. Bez něj by nebylo možné okna a dveře vůbec používat. To znamená, že pro otvírání a zavírání je těsnění nevyhnutelné. Dlouhodobě se nejlépe osvědčil materiál EPDM, což je v podstatě guma na bázi přírodního kaučuku. Tento materiál se hojně používá také v jiných odvětvích, např. v automobilovém průmyslu, kde je také nenahraditelný.

U oken se v poslední době využívá syntetický materiál, tzv. termoplastický elastomer (TPE), který má své nesporné výhody, ovšem na úkor původní kvality základních vlastností, což je pružnost a stálost při působení extrémních povětrnostních podmínek. Přestože většina okenních systémů dnes dodává těsnění přímo natažené už při výrobě profilů, velmi často se stává, že po několika letech musí být toto těsnění vyměněno. Tato skutečnost ovšem znamená pro majitele stavby komplikaci, se kterou si často neví rady. Obstarat původní těsnění v originální kvalitě je možné pouze u dodavatele okenního systému anebo u nás.

Těsnění

Prohlédněte si podrobnější informace o nabízeném těsnění.

Prohlédnout informace

 

Okenní panty

Malá součástka, jejíž funkce je důležitá pro otvírání a zavírání oken. Základní model slouží pro výklopná okna. Používá se tedy hlavně na vedlejších oknech nebo ve sklepech a garážích.

 

Dveřní kliky

Dveřní garnitury jsou sice součástí dveří, ale patří také k částem, které jsou nejvíce vidět. Design je proto důležitým argumentem mnohdy zcela doplňujícím výsledný pohled na celou stavbu, například rodinného domu. Různé požadavky na použití a bezpečnost vytváří dále širokou škálu možností, z nichž může zákazník vybírat. V dnešní době už také pevně zaujímají své místo tzv. chytré budovy, kde je elektronické ovládání jednotlivých funkčních okruhů a vybavení běžnou součástí. To vše hraje roli při výběru.

Dveřní kliky

Prohlédněte si aktuální katalog dveřních klik.

Prohlédnout produkty

 

Okenní kličky

Designová záležitost. Součást každého interiéru. Bez nich bychom okna nemohli otvírat a zavírat. I tak je ale důležitá kvalita a bezpečnost. Proto existuje několik variant pro bezpečnostní použití. Uzamykatelné, s dětskou pojistkou nebo tzv. Secustic.

Okenní kličky

Prohlédněte si aktuální katalog okenních kliček.

Prohlédnout produkty

 

Purenit

Moderní materiál vyrobený z několika různorodých recyklovaných materiálů. Technologii vyvinula německá firma Puren GmbH. Používá se buď čistý v nářezu na míru nebo slepený spolu s polyuretanovými materiály anebo XPS polysterenem. Výborné vlastnosti pro stavebnictví dostávají tento materiál čím dál častěji do různých aplikací. Konkrétně pro okna a dveře jsou nenahraditelným podkladovým materiálem, který by se díky své stabilitě jen těžko nahrazoval a dnes umožňuje vytvářet odvážnější konstrukce.

Purenit

Prohlédněte si aktuální informace o konstrukčním materiálu Purenit.

Prohlédnout produkt

 

Podložky

Patří mezi drobný montážní materiál. Bez nich by ovšem vyrovnání stavební výplně v otvoru nebylo možné.

 

Spojníky sloupku

U dřevěných oken tato součást není potřeba. Dřevěné profily se jednoduše spasují a slepí, popřípadě sešroubují. U plastových profilů to takhle nejde. Plastové profily se díky komorám musí buď svařit, nebo nejprve vyplnit v místě pro spojení. Pro zajištění stability je důležité, aby výplň byla zapuštěna až do ocelové výztuže a s ní napevno spojena. Běžně se používají plastové spojníky, které se vkládají do výztuhy a spoj je tak zcela „čistý“ nebo se používají kovové spojníky, které spojují profily zvenčí.

 

Parapety

Každá stavba potřebuje funkční a zároveň opticky výrazné prvky pro výplně stavebních otvorů. Jednoduše řečeno každé okno potřebuje parapet. Jednak pro odvod dešťové vody na vnější straně ale i estetické požadavky na straně interiéru. Široká škála barev je zárukou, že si vybere každý. Běžně používané materiály pro venkovní parapety jsou hliník a pozinkovaný ocelový plech. Pro interiér se pak používá PVC a dřevotříska. Všechna tato provedení držíme skladem. Aplikace na míru dodáváme mnohdy přímo na stavbu nejpozději do několika dnů.

Parapety

Připravili jsme pro vás aktuální katalog parapetů.

Plastové parapety

 

Plastové lišty a rohové profily

Dekorativní ale i funkční doplňky pro montáž stavebních výplní určené pro finální ukončení a začištění spár mezi stavební konstrukcí a výplní otvoru vzniklých při montáži.

Lišty a rohové profily

Připravili jsme pro vás aktuální katalog lišt a rohových profilů.

Prohlédnout produkty

 

Dveřní a okenní zavírače

Německý výrobce GEZE je osvědčený a léty prověřený dodavatel automatických zavíračů.

 

Svařovací rohy

Důležitá součást dveřního křídla plastových vchodových dveří. V každém rohu jsou duté plastové profily vyplněny PVC materiálem, který se při svaření spojí dohromady a zajistí tak plný spoj v celém průřezu profilu. Díky této technologii dodávané pro každý systém plastových dveří je životnost a funkčnost vchodových dveří velmi vysoká.

Svařovací rohy

Připravili jsme pro vás aktuální katalog svařovacích rohů.

Prohlédnout produkty

 

Podkladové profily

Tvrzené PVC je materiál, ze kterého se vyrábí plastová okna. Při přepravě a následné montáži do stavební výplně je okno pevně spojeno s tímto profilem. Proto musí tento profil splňovat podobné nároky jako samotné okenní profily. Naše profily se jako jediné na trhu vyrábí s technologií automatického vyplňování jedné komory polyuretanovou výplní, a to přímo na výrobní lince. Je tak zaručena kompaktnost výplně. Díky tomu je tepelná propustnost snížena na minimum. Nedochází tak ke zbytečným energetickým ztrátám.

Podkladové profily

Připravili jsme pro vás aktuální produktové listy podkladových profilů.

Prohlédnout produkty

 

Dveřní výplně

Tyto doplňky pro výrobu vchodových dveří jsou důležité už jen proto, že jsou nejvíce vidět a jsou také nejvíce namáhané spolu s kováním, klikou a zámkem. Musí tedy splňovat vysoké nároky na pevnost, tepelnou propustnost a stabilitu jak proti UV záření, tak pro udržení správné funkce vchodových dveří. Zároveň je požadována vysoká estetická úroveň odpovídající nárokům zákazníka. To vše splňuje renomovaný německý výrobce firma STADUR, zabývající se výrobou a vývojem v této oblasti již od roku 1982.

Dveřní výplně

Připravili jsme pro vás aktuální produktový list dveřních výplní.

Prohlédnout produkty

 

Korekční fixy a laky

Tento materiál se používá u dekorových plastových oken a dveří, kde se při nářezu a spojení profilů frézuje vzniklý spoj. Dojde tak k rozdělení dekorové fólie a je potřeba tento spoj zaretušovat. Proto se tomuto materiálu říká také retušovací. Firma Heinrich König se zabývá výrobou a vývojem těchto materiálů již více než 100 let. Dodává retušovací a opravné materiály také pro podlahy, nábytek a vůbec všechny pohledové dekorové povrchy.

Korekční fixy a laky

Připravili jsme pro vás aktuální přehled korekčních fixů a laků.

Prohlédnout produkty

 

Dveřní prahy

Každé vchodové dveří potřebují na své spodní straně práh, aby bylo docíleno správného utěsnění a nedocházelo tak ke zbytečným tepelným ztrátám. Tento komponent proto musí splňovat vysoké nároky na stabilitu a zároveň musí být v souladu s energetickou náročností celé konstrukce.

Nový prahový systém

Připravili jsme pro vás aktuální produktový list prahového systému.

Prohlédnout produkt

 

Okapničky

Krytky odvodňovacích otvorů vyfrézovaných do plastových rámů musí odpovídat barvě dekoru oken, a to stejně dlouho jako samotná okna. Proto je jedním z nejdůležitějších faktorů UV stabilita. Různé tvary a provedení esteticky uspokojí i náročného zákazníka.

Okapničky

Připravili jsme pro vás aktuální katalog okapniček.

Prohlédnout produkty

 

Madélka pro balkónové dveře

U balkónových dveří nehledejte kliku zvenku. Běžně se používá pouze madélko. Široká škála barevných provedení dveří musí být pokryta také u těchto drobných doplňků. Navíc může zákazník volit z různých materiálů. PVC nebo zinkohliníková slitina.

Madélka pro balkónové dveře

Připravili jsme pro vás aktuální katalog madélek pro balkónové dveře.

Prohlédnout produkty